Відкритий урок


Останнім часом так часто викладачами, батьками, учнями у соцмережах піднімається питання доцільності проведення відкритих уроків. Здебільшого критикується сама ця форма, засуджується показовість цих заходів. І знаєте, я цілком згодна. Відкритий урок, як те явище, яким він у більшості випадків є, теж не сприймаю, не визнаю і засуджую. Маю на увазі підготовлений урок із розподіленими ролями/завданнями/відповідями між учнями. Маю на увазі урок з-під палки, коли змушують вчителя, а він змушує учнів. Урок… Ні, не урок. А щось несправжнє та неживе.

Але в той же час не бачу нічого поганого в уроці, який є живим, емоційним, несподіваним, з помилками і нестиковками, з гумором та іграми, з забутими зошитами та невиконаними ДЗ. І нехай хтось прийде просто подивитись цей урок, гості, колеги, батьки, керівництво чи учні з інших груп.

Для себе визначила, що відкритий урок – це будь-який урок, на який завітали глядачі. А за великим рахунком – то кожен урок.

Для мене принципово – не готувати учнів до відкритих уроків. Ні, я можу повідомити, що у нас будуть гості, але ніколи не кажу ні тему, ні завдання, нічогісінько з того, що буде на уроці, нічого такого, чого б не сказала, якби гості не очікувалися.

Для мене важливо, щоб учні розуміли, що вони не повинні нікому нічого показувати, доводити. Важливо, щоб емоційний стан учнів був таким, як завжди. Щоб вони були впевнені, що б не трапилось, хто б не завітав на урок – урок і атмосфера будуть стабільними. Є я і вони, є ми і урок. Все.

От і сьогодні було саме так. Учні знали, що будуть гості, знали, що буде урок української мови. А все інше було…як завжди.

Фото з уроку можна переглянути тут.

PS.

  • Урок пройшов емоційно і наживо.
  • Вдалось майже все, що було задумано.
  • Одну заплановану вправу не встигли, ну і не страшно.
  • Жодної незвичної показової методики, яку б ми не застосовували раніше, не було.

Спостереження.

Перші хвилин 5 мої дорогі учні були такі тихі, як ніколи. Мабуть, хотіли допомогти викладачу, хотіли показати дисципліну. Я вже почала хвилюватись. Але на щастя, цей порив швидко пройшов, усі ожили і запрацювали як завжди – живо, шумно, дружно.

А отже, підсумок.

Наш відкритий урок – це такий же урок як завжди.

І це радує 🙂

Такі уроки будуть і далі 🙂

 

Коментувати