Що читати влітку?


Завершується навчальний рік, учні та учениці в очікуванні канікул, та разом із табелями отримають і списки літератури для читання на канікулах. Звісно, оскільки надходять такі прохання (правда, частіше від батьків 😉 ), то я оприлюдню списки літератури. Та спочатку звертаюсь до своїх учнів та учениць і шановних батьків. І почну з НЕ.

НЕ раджу читати під час канікул програмові твори! Так-так. Не дивуйтесь і не хвилюйтесь. На це є декілька причин. Головна – літо – час перезавантаження, відпочинку та оздоровлення. А ще:

  1. Наші діти настільки чекають канікул, нових вражень, емоцій, що НЕ треба їх розчаровувати, бо розчарування ніяк НЕ сприятиме мотивації до навчання в цілому і до читання зокрема.
  2. Програмові твори тому і програмові, що з ними працюємо під час уроків, а НЕ самостійно вдома.
  3. Якщо прочитати кілька десятків творів за літо, то як це допоможе за півроку чи майже рік, коли вони вивчатимуться? Хіба згадаються нюанси змісту чи образи? Як показує практика, більшість НЕ згадує. В кращому разі дитина щось пам’ятає, але герої і твори переплутуються, а читати доводиться врешті-решт вдруге.
  4. А гірший варіант – це протест і невдоволення, стійка НЕлюбов до читання взагалі, бо змушували, нав’язували.

А тому я дуже прошу, любі мої учні та учениці, читайте і читайте багато. Та те, що вам до душі. Нехай це буде нова книга, яку вам хтось порадить чи ви давно мріяли про неї. Чи продовження пригод вашого улюбленого героя. Маленьке оповідання чи величезний роман, науково-популярні статті відомих науковців чи поезії молодого поета, чиє ім’я нікому ще невідоме. Або ви знову і знову перечитуватимете казки, які вам ще малюсіньким читали рідні по 100 разів. А може, це буде і щось із програмових творів, але точно НЕ все підряд зі списку. Читайте те, що вражає, зачіпає за душу і чим хочеться поділитись із іншими.

Коли ми зустрінемось, а я дуже сподіваюсь, що 1 вересня це точно буде, чекаю, що ви, щасливі та відпочилі, познайомите мене із новими книгами, героями, пригодами. А щодо списків літератури, то раджу звернути увагу на великі за обсягом (виділила червоним). Можливо, для тих, хто читає повільніше.

Коментувати