Про БІЛИХ ВОРОН


#miniEdCampKharkivPECenter
• Фразеологізм «Біла ворона» є досить популярним як в літературі, мистецтві, так і в розмовній мові. Цей вираз вживається для характеристики людини, яка вирізняється серед інших своєю поведінкою, життєвою позицією або зовнішнім виглядом; для позначення рідкісного явища.
• Автором уважають давньоримського поета Ювенала, який 2000 років тому сказав: «Раб може вийти в царі, бранці – дочекатися тріумфу. Тільки щасливчик побачить рідкісну білу ворону».
• У слов’янських міфах ворон називається “птахою віщою”, яка вміє говорити людською мовою.
• У казках ворон виступає власником коштовностей, має надреальні можливості та сили, наділений чарівними властивостями.
• Оскільки птахи літають у просторі, здавна вважалося, що вони більше чують і бачать, тому й знають краще від людей, про те, що відбувається в світі.
• Існують легенди та притчі про Білу ворону, наприклад, така:

Жила собі на світі ворона. І була вона відмінною від інших. Не чорною, не сірою, а – Білою. З дитинства її не любили. Не любили за дивний колір. Сторонились і ображали. Біла ворона виросла, стала дорослою. Але нічого не змінилось. Її не любили, не приймали у колектив, а дехто навіть ненавидів. Вона не розуміла за що і чому. Її ображали, а вона відповідала добром. Але їй було боляче і тому вона намагалась врятуватись. Щоб менше дратувати інших ворон і менше наражатись на образи, Біла ворона часто літала, літала високо, далеко. І знаходила у височині нові знання, а в далечині – новий досвід. Поверталась і ділилась цим із іншими птахами. Але сірі та чорні ворони не хотіли її слухати, не приймали її подарунки, вони сиділи на своїх гілках й пліткували про неї. І чим довше жила Біла ворона, тим вище і далі літала. Завдяки цьому вона ставала розумнішою, витривалішою, сильнішою, сміливішою. А сірі та чорні ворони продовжували її не любити, ще й почали заздрити. Життя Білої ворони було нелегким і самотнім. І одного разу вона вирішила полетіти на пошуки таких же білих птахів, як вона. Їй хотілось спілкуватись із такими як вона. Вона мріяла про колектив Білих ворон. А коли вона зникла, то сірим і чорним стало без неї сумно, вони почали шкодувати про свої вчинки.

Білі ворони не бояться бути собою, люблять людей і життя, вони шукають однодумців, не зраджують собі та іншим, цінують і приймають усіх такими, як хто є, зберігають гідність і несуть світло.
(Ілюстрація з мультфільма “Куди літають білі ворони в освіті” EdCamp Ukraine)

Коментувати