М’які навички 1


Якщо раніше головним, на що звертав увагу роботодавець, був диплом із зазначенням конкретної професії (Hard Skills), то сьогодні на перший план вийшла наявність у кандидата на посаду різноманітних вмінь, насамперед – вміння вчитись (Soft Skills).

Що ж це таке – Soft Skills?

Це ті вміння й навички, які дозволяють людині не тільки стати успішною в обраній професії, але й в цілому в житті.

Soft Skills допомагають працювати в команді, комунікувати, переконувати й знаходити спільну мову, управляти своїм часом та особистісно розвиватись і не тільки.

У нашому навчальному закладі вже давно команда викладачів та майстрів виробничого навчання приділяє увагу формуванню саме м’яких навичок в учнів. Пропонуємо під час уроків та виробничого навчання такі завдання, що сприяють прояву креативності, пошукові та дослідницькі проекти, над якими учні працюють у групах (командах), позанавчальні заходи, спрямовані на вироблення комунікативних навичок, гуртки, мета яких підвищити загальну ерудованість. Особливу увагу звертаємо на розвиток критичного мислення.

А головне, що наші учні розуміють, що найнеобхідніша навичка ХХІ століття – вміння вчитись протягом життя. А тому ще під час навчання паралельно набувають нових знань та вмінь на підприємствах, беруть участь у різноманітних професійних конкурсах, проходять додаткові курси та займаються самоосвітою.

Ми впевнені, що наші випускники готові не лише до професійної діяльності, але й мають усі необхідні Soft Skills для досягнення амбітних цілей (наприклад, кар’єрному сходженню, готовності до відкриттів), мають цінність для роботодавця (як такі, що вміють працювати в команді та створювати комфортну й етичну атмосферу), є конкурентноспроможними на ринку праці.


Коментувати

Думок на тему “М’які навички